Türkiye Kuleciler ve Ayakkabı Kutucular Arasına Sıkışmayacak Kadar Büyük Bir Ülkedir

Paylaş:
Paylaş:

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Burak Hasar ve Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sarıaslan ile birlikte Gölbaşı’da esnaf ziyareti düzenledi ve bir basın açıklamasında bulundu. Açıklamasında CHP’nin İstanbul İl Başkanlığı alımında kullanıldığı iddia edilen paralara ve ayakkabı kutularına değinen İnce “Türkiye böyle garip ortamda kuleciler ile ayakkabı kutucuları arasına sıkışmayacak kadar büyük bir ülkedir.” Dedi.

FİYATLARIN ÇOK YÜKSEK OLDUĞUNU HEPİMİZ BİLİYORUZ

Bir kere pazarın pahalı olduğunu, geçim sıkıntısı yaşandığını, özellikle gıda fiyatlarının çok yüksek olduğunu hepimiz biliyoruz. Türkiye’deki gıda enflasyonuyla, dünyadaki gıda enflasyonuyla ve pazardaki artışlarla bir paralellik yok. Bunu hepimiz biliyoruz. Bu stokçular diyerek suçlayarak, marketlere mektup yazılarak çözülecek bir iş değil. Bu ciddi ciddi planlanacak bir iş.

ET FİYATLARI 1000 LİRAYA DOĞRU GİDİYOR İNSANLARIMIZ ET YİYEMİYOR

Geçtiğimiz günlerde yine Tarım Bakanlığı’nın et fiyatları üzerine bir açıklaması oldu. Eksik buluyorum onları da. Sorunlardan birisi çoban sorunudur. Çoban sorunu çözülmediği sürece bu çözülemez. Yine bakış açıları yanlış. Şöyle bakış açıları yanlış: Yine sığırla uğraşıyorlar. Küçükbaşı öne çıkartmaları lazım. Meraları öne çıkartmaları lazım. Bu düzenlemeleri bir kere doğru bulmadığımı onun için et fiyatları 1.000 liraya gidiyor ve milletimiz bunu tüketemiyor. Ramazan ayı içinde bu mübarek ayda büyük bir sıkıntı yaşıyor.

ERDOĞAN DEVLETİN İMKANLARIYLA MANSUR YAVAŞ BELEDİYENİN İMKANLARIYLA KAMPANYA YÜRÜTÜYOR

Bir de 31 Mart’ta seçim var tabi. Bu seçim antidemokratik bir seçim. Yolda gelirken gördünüz, Mansur Yavaş bu kadar parayı nereden bulmuş? Bu nasıl bir reklam? Bu nasıl billboard? Bütün Büyükşehir’in paraları buraya akmış. Yani bir yanda devletin imkanları, Tayyip Erdoğan devletin uçağıyla, devletin helikopteriyle, devletin otobüsüyle, devletin paralarıyla kampanya yapacak. Mansur Yavaş belediyenin paralarıyla kampanya yapacak. Biz üç beş gönüllünün, adaylarımızın bu adaletsiz yarış. Kampanya anlamında eziliyoruz tabi.

TÜRKİYE KULECİLER İLE AYAKKABI KUTUCULAR ARASINA SIKIŞMAYACAK KADAR BÜYÜK BİR ÜLKEDİR

Bir diğer tarafı daha var. Önceden ayakkabı kutucuları vardı. Bunları iktidar medyası göstermezdi. Sürekli muhalefet medyası gösterirdi. Şimdi kuleciler çıktı. Kulecileri de muhalefet medyası göstermiyor. İktidar medyası gösteriyor. Bu konuşmamı bile göreceksiniz bir kısmını iktidar medyası alacak, CHP’ye çaktığım kısmını iktidar medyası kullanacak. AKP’ye çaktığım kısmını muhalefet medyası onu da kullanmayacak çünkü onlar beni iyice yok sayıyorlar. Türkiye böyle garip ortamda kuleciler ile ayakkabı kutucuları arasına sıkışmayacak kadar büyük bir ülkedir. Biz üçüncü yol olarak, bir muhalefet partisi olarak Türkiye’ye üçüncü yol öneriyoruz. Memleket Partisi aklın, vicdanın partisidir. Memleket Partisi ahlakın partisidir. Memleket Partisi gençlerin, umudun partisidir. İnşallah başarılı olacağız.

Önceki yazı
YSK’nın Aldığı Bu Kararları Tanımıyorum
Sonraki yazı
Biri Allah ile Kandırıyor Biri Atatürk ile Kandırıyor

Hızlı Menü

Son Haberler