SIĞINMACILARI SEN GÖNDERMEDİN SENİN ADAYLARIN MI GÖNDERECEK?

Paylaş:
Paylaş:

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde Ataşehir’de düzenlenen Çanakkale Şehitlerini Anma Programına katıldı. Programda İnce’ye partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Berk Hacıgüzeller ve Ataşehir Belediye Başkan Adayı Reşat Şahin Öztürk eşlik etti. Konuşmasında iktidarı hedef alan İnce, “Erdoğan diyor ki ‘Benim adaylarımı seçin.’ Peki senin adaylarını seçsinler de enflasyonu sen düşüremedin. Senin adayların mı düşürecek? Dövizi sen düşüremedin. Senin adayların mı düşürecek? Hayat pahalılığını sen engelleyemedin. Senin belediye başkan adayların mı engelleyecek? Suriyelileri sen gönderemedin de senin belediye başkanların mı gönderecek? Bunların hiçbirisi olmayacak. 22 yılda ne olduysa aynısı olacak.” Dedi.

ATEİZM DERNEĞİ’NİN EN SEVDİĞİ KİŞİLER HALİL KONAKÇI VE ŞEVKİ YILMAZ

Ah nerde o eski Ramazanlar’ denir ya da ‘Nerde o eski Türkiye’ ya da eski Türkiye’yi kötüler ya Tayyip Erdoğan. Eski Ramazanlarda TRT’nin karşısına geçerdik. ‘’Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla başlıyorum. Allah’ım senin rızan için oruç tuttum. Sana inandım. Sana sığındım. Senin verdiğin rızklarla orucumu açtım.’’ diye devam ederdi. ‘Hamd olsun verdiğin nimetlere. Sağlık, afiyet et.’ diye bitirirdi. Hatırladınız mı o günleri? Şimdi o günlerde Halil Konakçı yoktu. O günlerde Şevki Yılmaz yoktu. O günlerde gerçek müminler vardı. O günlerde Allah ile aldatmazlardı. Mesela bugün Ateizm Derneği’nin, Deizm Derneği’nin en sevdiği kişiler kim biliyor musunuz? Halil Konakçı, Şevki Yılmaz. En çok onları seviyorlar.

KİM NE DERSE DESİN ESKİ TÜRKİYE DAHA GÜZELDİ

Bakın önceden iftar masaları vardı. İftar sofraları kurulurdu. Şimdi iftar sofraları iftira sofralarına dönüştü. İftira sofraları… İftar masalarında siyasetten başka bir şey konuşulmaz oldu artık. Geldiğimiz nokta bu. Vallahi kim ne derse desin bence eski Türkiye daha güzeldi. Bakın bir şey daha anlatayım: Partilerin Genel Başkanları televizyona çıkardı, tartışırlardı. Herkes birbirine ‘sayın’ diye hitap ederdi. Ve Türkiye’de sayın denilmesini Ecevit öğretti bu millete. O yıllarda zevkle izlerdik onları. Şu anda nasıl oluyor? Erdoğan televizyona çıktığında bütün kanallar yayını kesiyor, herkes oraya bağlanıyor. Siz stüdyoda sap gibi bekliyorsunuz. Türkiye’nin geldiği nokta bu.

ANKARA’DA DAĞ TAŞ MANSUR YAVAŞ, ANKARA’NIN YARISI DA TURGUT ALTINOK’UNMUŞ ZATEN

Mesela önceden eski Türkiye’de seçime yaklaşınca 3 bakan istifa ederdi. Ulaştırma Bakanı istifa ederdi. Adalet Bakanı istifa ederdi. İçişleri Bakanı istifa ederdi. Yerlerine müsteşarlar gelirdi, şu anda öyle bir şey yok. Şu anda Erdoğan devletin uçağına biniyor. Devletin helikopterine biniyor. Devletin otobüsüne biniyor. Devletin parasını harcayarak kampanya yapıyor. Her şey devletin parasıyla. Karşı tarafta da muhalefet var. Orda da her şey belediyenin parasıyla. Yok aslında birbirinden farkları. Biri hazineden geçinmeli. Biri belediyeden geçinmeli. Ankara’ya bakıyorum. Dağ taş Mansur Yavaş, dağ taş Turgut Altınok. Turgut Altınok ile ilgili de güzel bir espri yapmış birisi. ‘Ya niye aday oldu ki Ankara’ya’ diyor. ‘Ankara’nın yarısı onunmuş zaten’ Şimdi İstanbul’a geldim bugün. Her yer ya hazine parası ya belediye parası. Ya biz ne olacağız, Memleket Partisi? Hazineden de yok belediyeden de yok. Gönüllülerle birlikte siyaset yapmaya çalışıyoruz.

BİR YANDA KUTUCULAR BİR YANDA KULECİLER VAR

Yani rakiplerimiz çok dişli. Bir yanda kutucular, bir yanda kuleciler var. Bir yanda ayakkabı kutularına İmam Hatip yapmak için dolar biriktirenler var. Öbür yanda eurolar ile kule yapanlar var. Biz diyoruz ki ‘Bizimkisi ne rant kavgası ne taht kavgası, bizimkisi memleket sevdası.’

FENERBAHÇE – TRABZONSPOR KARŞILAŞMASINDAKİ OLAYLARA YÖNELİK

Türkiye’de her şey kirlendi arkadaşlar, her şey. Siyaset kirlendi, ticaret kirlendi, televizyonda yapımcılık kirlendi, her şey. Futbol kirlendi. Adam gelmiş seni sahasında yenmiş. Kutlayacak kardeşim bunu. Yenilmeseydin. Çözümü dövmek mi? Böyle bir şey olamaz. Kim kimi yenerse sevincini belli edecek. Öbürü de buna katılacak. Türkiye böyle olmalı. Seçimlerde de böyle olmalı, futbolda da böyle olmalı, ekonomide de böyle olmalı. Geçeni kutlayacaksın. Yeneni kutlayacaksın. Türkiye böyle olmalıdır.

ÇAKMA ÜNİFORMALI ERDOĞAN

Bakın Türkiye’de bozulan bir başka şeyi daha anlatayım size. Atatürk bir askerdi. Atatürk bir mareşaldi. Atatürk kantin asteğmeni değildi. Atatürk Sakarya’da, Dumlupınar’da, Conkbayırı’nda oralarda olmuş bir askerdi. Çanakkale’de var olmuş bir askerdi. Atatürk üniformayı çıkardıktan sonra bir daha o üniformayı hiç giymedi. Bir Hulusi Akar vardı. Çakma bir üniforma yapmıştı kendine. Sen Milli Savunma Bakanısın, Genel Kurmay Başkanı değilsin. O çakma üniformayla geziyordu. Şimdi de Ankara’nın her tarafını güneş gözlüklerini takmış, çakma üniformalı bir Erdoğan fotoğrafı donatmışlar. Güneş gözlüklü komutanı da ilk kez görüyorum. Sanki güneş gözlüklü komutan, Başkomutan ya, sanki Florya Sahilinden yönetiyor orduyu. Kocatepe’den yönetti Kocatepe’den. Sen Florya Sahilinden yönetiyorsun.

SIĞINMACILARI SEN GÖNDERMEDİN SENİN ADAYLARIN MI GÖNDERECEK

Değerli arkadaşlar önümüzdeki dönemde Erdoğan diyor ki ‘Benim adaylarımı seçin.’ Peki senin adaylarını seçsinler de enflasyonu sen düşüremedin. Senin adayların mı düşürecek? Dövizi sen düşüremedin. Senin adayların mı düşürecek? Hayat pahalılığını sen engelleyemedin. Senin belediye başkan adayların mı engelleyecek? Suriyelileri sen gönderemedin de senin belediye başkanların mı gönderecek? Bunların hiçbirisi olmayacak. 22 yılda ne olduysa aynısı olacak. Türkiye’nin yeni bir açılıma ihtiyacı var. Ama bu seçimde başarırız ama bundan sonra başarırız. Ama Türkiye’nin yeni bir yola, aydınlık bir yola, üçüncü bir yola, akılcı bir yola, bilimci bir yola ihtiyacı var.

ÇANAKKALE İMKANSIZI BAŞARMAKTIR ÇANAKKALE DİRENİŞTİR

Erdoğan diyor ya; para diyor bayrak gibidir bayrak. Para diyor bayrak gibidir. Ülkenin itibarını ölçer. İşte bizim bayrağımızın da paramızın da değeri belli. Seçimden sonra hep birlikte göreceğiz bakın neler olduğunu. Başarabilir miyiz? Vallahi 1915’te Çanakkale’de nasıl başardıysak öyle başarırız. Çanakkale imkansızı başarmaktır. Çanakkale bir direniştir. Çanakkale bir diriliştir. Çanakkale bir var oluştur. Çanakkale olmazı olur kılmaktır. Onun için Çanakkale’de atalarımız nasıl yaptıysa aynısını yapacağız. Başaracağız. Başaracağız. Başaracağız.

Önceki yazı
Bizimki Ne Rant Kavgası Ne Taht Kavgası Bizimki Memleket Sevdası
Sonraki yazı
Yürümeye Devam

Hızlı Menü

Son Haberler