MAZBATAYI ALDIĞIM GÜN TÜİK’TE NE KADAR YÖNETİCİ VARSA HEPSİNİ YARGIYA GÖNDERECEĞİM

Paylaş:
Paylaş:

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Memleket Buluşmaları kapsamında Eskişehir’de yurttaşlarla bir araya geldi. Esnaf ve yurttaşlarla bir araya geldikten sonra Eskişehir’de basın toplantısı düzenleyerek basın mensuplarıyla buluştu. TÜİK’in rakamlarını ve güvenilirliğini sert bir şekilde eleştiren Muharrem İnce “Eğer bu millet beni cumhurbaşkanı seçerse Memleket Partisi’ni iktidar yaparsa ilk yargıya göndereceğim kurum yöneticileri, ilk suç duyurusunu TÜİK ile yapacağım. Onları mahkemelere çıkaracağız.” dedi.

Memur ve Emekliye zammı da eleştiren Muharrem İnce açıklamalarına şöyle devam etti;

Değerli arkadaşlar, pazartesi hiç kimsenin inanmadığı TÜİK, rakamlar açıkladı. 85 milyonun hepsine sorsak kimse inanmaz ama bu rakamları açıkladı, enflasyon rakamlarını. Salı günü, beyefendi zammı açıkladı. Yalancı TÜİK enflasyon rakamını açıklayınca Haşmetli de, Sayın Cumhurbaşkanı da “Müjde” dedi, yüzde 25. Çarşamba oldu, bi baktım 30 olmuş. Yahu 30 olabiliyorsa neden yapmadın, salı günü? 30 olabiliyorsa 35 de olabilir demek ki. Yani senin bir planın, programın yok mu? Bu paranın karşılığı var mı? 25’in de yok, 30’un da yok. Bütçe daha yeni geçti. Bütçede bunun karşılığı yok. Bir keyfi düzen yaşıyoruz. Türkiye’nin birincil problemi, keyfiliktir. Salı günü 25, çarşamba günü 30 oluyorsa bu milletin buna sevinmesi değil üzülmesi gerekir, kahrolması gerekir. Hesapsız, kitapsız, canının istediğine göre. Bakarsın yarın 35 yapar. Karşılığı var mı, yok. Daha ekimde enflasyon 19’du. Sonra 85 oldu. 85’e sanki ben çıkarttım. 85’ten 64’e düştü diye davul zurna çalıyor. Aldığında 2002’nin kasımında 29’du enflasyon, 85’e sen çıkardın. Eşeği önce kaybettiriyor, sonra bulduruyor. 85’ten 64’e düştü diye bize davul zurna çalıyorlar. Değerli arkadaşlarım, aralık ayında 1,18’miş enflasyon. Allah aşkına çarşıya, pazara, markete gittiğinizde siz bunu 1,18 olarak mı görüyorsunuz? Eğer bu millet beni cumhurbaşkanı seçerse Memleket Partisi’ni iktidar yaparsa ilk yargıya göndereceğim kurum yöneticileri, ilk suç duyurusunu TÜİK ile yapacağım. Onları mahkemelere çıkaracağız. Milletin yatırımlarını yanlış yönlendirdikleri için, milleti kazıkladıkları için, mazbatayı aldığım gün TÜİK’te ne kadar yönetici varsa hepsini yargıya göndereceğim, hepsini. İlk işim bu olacak.

GİTME İHTİMALİ BİLE İŞE YARIYORSA GİTTİĞİNDE BAYRAM YAPACAĞIZ DEMEKTİR

Bu, millet ile dalga geçmektir değerli arkadaşlar. Ulufe dağıtıyor, vergi yüzde 123. Vergi yeniden Değerleme Oranı yüzde 123. Neden memura, emekliye yüzde 30? Vergi neden yüzde 123? Alacağına şahinsin, vereceğine karga. Motorlu taşıtlar vergisi, düşürme yetkin var. Madem memura vereceğin zam yüzde 30, motorlu taşıtlar vergisi neden yüzde 61,5? Neden ÖTV’nin KDV’sini alıyorsunuz? Bu soygun düzenini yıkacağız. Bu bir soygun düzenidir. Bakın son günlerde bir gitme ihtimali belirdi. 20 yılın sonunda Erdoğan’ın bir gitme ihtimali ortaya çıktı. Gitme ihtimali bile EYT’yi çözdü. Bir de gittiğini düşünün. Gitme ihtimali bile sorun çözüyorsa bir de gittiğini düşünün. Başımızdan şöyle bir silkindiğini düşünün. Neler çözülmez bu memlekette? Gitme ihtimali bile işe yarıyorsa gittiğinde bayram yapacağız demektir.

GÖZLERİNDEN IŞIK FIŞKIRAN PAÇALARINDAN BECERİKSİZLİK DAMLAYAN BİR MALİYE BAKANI

Evlere şenlik bir Maliye Bakanı var değerli arkadaşlar, evlere şenlik. Gözlerinden ışık fışkıran, paçalarından beceriksizlik damlayan bir Maliye Bakanı. Araçta ÖTV’yi neden düşürelim ki, diyor. Aynen cümlesi şöyle; “Araçta ÖTV’yi neden düşürelim ki zaten araç yok.” Dalga geçiyor milletle. Allah aşkına size soruyorum; sizin bir şirketiniz olsa bu Maliye Bakanı’nı oraya muhasebeci yapar mısınız? Bakkal dükkanınız olsa müdür yapar mısınız? Marketiniz olsa müdür yapar mısınız? Devletin kasasının başında. Neden orada oturuyor? Söz dinlediği için. Ekonominin kurallarına, bilimin kurallarına, iktisadın kurallarına uymadığı, düşür deyince düşürdüğü, kaldır deyince kaldırdığı için.

MUTFAKTA AŞ PİŞMİYOR TAŞ PİŞİYOR

Değerli arkadaşlarım 2022 yılında rekor kimde biliyor musunuz? Gıdada, kuru soğanda. Ne güzel diyordu usta; yiğit muhtaç olmuş kuru soğana, diye. Kuru soğan yüzde 314,6. 2022’deki artışı yüzde 314,6 kuru soğan. Burada yine şairin bir sözü aklıma geliyor da söyleyeyim mi bilmiyorum. “Bir soğan soyulurken yaşarıyor da gözler, hazine soyulurken aldırmıyor öküzler. Boşuna inat etme hemen salla başını, uslu otur, hoş geçin, zıkkımlan maaşını.” Biz uslu oturup hoş geçinenlerden olmayacağız, maaşını zıkkımlananlardan olmayacağız, bunu her gittiğimiz yerde anlatacağız. Karış karış Türkiye’yi dolaşıyoruz. Limon, limon. 2022’de yüzde 202,8 artmış. Toz şeker yüzde 164,5 artmış. Yalancı TÜİK’e göre gıda enflasyonu 77,87. Mutfak yanıyor, mutfakta aş pişmiyor taş pişiyor, mutfakta et pişmiyor dert pişiyor. İnsanlar geçinemiyor, beslenemiyor.

TÜRKİYE BİR ÇETELER CENNETİ OLDU

Türkiye yönetilmiyor arkadaşlar, Türkiye savruluyor. Sığınmacı dolu sokaklarımız, sığınmacı dolu. Türkiye’nin 81 vilayetinde benim bir işim vardır sokağa çıktığımda, fotoğraf çektiririm ben. Genciyle yaşlısıyla fotoğraf çektiririm. Hakkari’de de öyledir, Eskişehir’de de öyledir, Edirne’de de öyledir. Taksim Meydanı’nda benimle fotoğraf çektiren yok, çünkü Türk yok. Türk olsa hangi partili olursa olsun, tanır, gelir, fotoğraf çektirebilir miyiz, buyur derim ben de. Esenyurt’ta fotoğraf çektiremiyorum, Türk yok çünkü. Sokakları mülteci dolu. Sokak ortasında kendi arkadaşlarını öldürüyorlar, kendi arkadaşları. Yok şunu yaptın, bunu yaptın. Sokak ortasında. Türkiye bir çeteler cenneti oldu. Kendi arkadaşlarını sokak ortasında öldürüyorlar. Her yerde çete. Kural yok, yasa yok, anayasa yok.

TÜRK BAYRAĞINI KALDIRIYOR UTANMIYOR MUSUNUZ ULAN SİZ

Karşıda muhalefete bakıyorum. Bayrak kaldıran danışmanlar var. Türk bayrağını, partinin genel merkezinde basın toplantısı yapıyor, Türk bayrağını kaldırıyor. Utanmıyor musunuz ulan siz? Yazık günah size be. Yazıklar olsun size. Türk bayrağını kaldıranları kendinize danışman yapıyorsunuz. Niye gittin CHP’den? İyi ki gitmişim, sizle mi beraber olacaktım? Biri bayrak kaldırıyor, öbürü ondan aşağı kalır mı? O da Devrim Kanunlarını kaldırıyor. Devrim Kanunları yetmiyor ilk 4 maddeyi kaldırıyor. O da yetmiyor, Türklüğü kaldırıyor. Hadi kaldırın da görelim bakalım. Bunların hepsi Erdoğan’a çalışıyor. Muhalif falan zannetmeyin bunları. Bunların hepsi gizli Erdoğan’cı. Biri bayrak kaldırıyor, biri Türklük kaldırıyor, biri ilk 4 maddeyi kaldırıyor. Hepsi gizli Erdoğan’cı bunların. Toptan göndereceğiz bunları. İktidarı da muhalefeti de toptan göndereceğiz. Onun için diyoruz ki; Ne Sağdan Ne Soldan Atatürk’ün Yolundan! Onun için diyoruz ki; Ne Cumhur Ne Millet Tek Yol Memleket!

Gazetecilerin sorularını cevaplayan İnce;

Seçimin erkene alınabilmesi hakkındaki düşünceleriniz nedir? Sorusuna;

Türkiye bir hukuk devleti olsa Erdoğan parlamentoyu feshederse erkene alırsa bir daha aday olamaz. Ama YSK buna onay verir mi, aday yapar mı dersen; onu da yapacaktır o da ayrı mesele. Mayısı Haziranı bir şeyi kalmadı. Bence yanlış şeyleri tartışıyoruz. Bak şurayı tartışalım; Hangi seçmenler oy kullanacak? Sahte seçmen var mı? Suriyeli seçmen var mı? Ölü seçmen var mı? Mükerrer seçmen var mı? Önce bunu konuşalım. Bak tekrar çağrıda bulunuyorum 6’lı masaya. Eminim ki 200 bin sandığı yine kontrol edemeyecekler, benim seçimimde edemedikleri gibi. Benim seçimimde 12 bin 843 sandığa gözlemci koymadıkları gibi. İl de veririm bak il. Şanlıurfa, Erzurum, Bitlis, Hakkari, Şırnak.. Bak il veriyorum. Konya, daha devam ederim Ağrı. Geçen seçimde 12 bin 843 sandığa gözlemci koymamışlardı. Bir önce seçmenleri inceleyelim, iki 200 bin gözlemciyi bulalım. Önce sandığı sağlama alalım, önce burayı konuşalım.

İttifak oluşturmayı düşünüyor musunuz? Diğer partilerden kimlerle görüşüyor musunuz? Sorusuna;

Görüşüyoruz, yakında Ocak sonu gibi açıklamamızı yaparız. Mesela Zafer Partisi ile görüşüyoruz, Doğru Parti ile görüşüyoruz, DSP ile görüşüyoruz, Adalet Partisi ile görüşüyoruz.

Sonraki yazı
İHA’LARI, SİHA’LARI DOĞRU BULUYOR VE DESTEKLİYORUM

Hızlı Menü

Son Haberler