Muharrem İnce, YSK’ya giderek Cumhurbaşkanlığı adaylık başvurusunu yaptı

Paylaş:
Paylaş:

Yoğun bir trol saldırısı altında olduğuna dikkat çeken Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, kendisini “Çetin Ceviz” olarak tanımladı ve 6’lı masadakilerin aksine Erdoğan’ın adaylığına itiraz edeceklerini söyledi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, bugün saat 14:00’de YSK’ya gelerek Cumhurbaşkanlığı adaylığı için resmen başvurusunu yaptı. İnce, YSK çıkışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanı adayı olmasının mümkün olmadığına dikkat çekerek “Sayın Erdoğan’ın Anayasamıza göre aday olamayacağını onun da dilekçesi hazır. Fakat onun süreci henüz başlamadığı için 24’ün de yanılmıyorsam. O itirazımızı da yapacağız. 6’lı masa bu itirazı yapamıyor. Anayasaya aykırı olduğunu bile bile, “Anayasa’ya aykırı ama biz kabul ediyoruz” diyorlar. Biz ilkeli insanlarız” dedi.

YSK Başkanı Ahmet Yener’i makamında kısa süreli ziyaret ettikten sonra Cumhurbaşkanlığı adaylığı için başvurusunu yapan Memleket Partisi Lideri Muharrem İnce, kendisini bekleyen gazetecilere şunları söyledi;

“BEN ÇETİN CEVİZİM”

Değerli arkadaşlar, Türkiye bir trol cenneti. Türkiye’de sadece İletişim Başkanlığının trolleri yok. Belediye trolleri var, parti trolleri var. Bu troller önce sayın Ekrem İmamoğlu’na yapacaklarını yaptılar. Sonra Meral Akşener’e yaptılar. İftiralar attılar. Masadan kalkınca iftiralarını sıraladılar. Masaya oturunca övgüler düzdüler. Bu trol ordusu şimdi bana sataşıyor. Fakat ben çetin cevizim. Ben öyle pes etmem. Kimse benim pes edeceğimi sanmasın. Yani iftira ediyorlar, hakaret ediyorlar. Vazgeçirmeye çalışıyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar, biz bu seçimi alacağız. Bundan hiç kuşkum yok benim.

“SEÇİMİ KAZANACAĞIZ”

Bugün oy oranımız yüzde 19 ve 20’lerde. Bunu herkes biliyor. AKP’nin içindeki anketçiler de biliyor. CHP’nin içindeki anketçiler de biliyor. Fakat kampanya süresince, bazı adaylar oyunu arttırır. Bazı adaylar oyunu düşürür. Bunu, bu 50 gün içinde hepiniz göreceksiniz. Bütün Türkiye bunu görecek. Bizim bir medyamız yok. Sadece sosyal medyada gençlerin desteği ile yürütüyoruz. Oraya da bu sefer bot hesap diyorlar. Yahu bizim bot hesaba bakacak para nerede? Partide benim makam arabam bile yok. Kendi arabama biniyorum. Otobüs bizde 2006 model. Bizde öyle sizin belediye paralarınız gibi, hazine paralarınız gibi para yok ki. Bizde gönüllüler ordusu var. Biz bu kampanyayı göreceksiniz, 30’un üzerinde bir oy ile tamamlayacağız. Seçim ikinci tura kalacak. İkinci turda da yüzde 60’ın üzerinde Cumhurbaşkanı seçileceğim. Onun için bu trol orduları ile hiç işim olmaz.

“MEMLEKETİ UÇURUMUN KENARINDAN ALMAK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ”

Ben projelerimi anlatacağım. Bu ülkede deprem beka sorunudur dedim, dinletemedim. Şimdi bir daha söylüyorum. Acilen su problemini çözmemiz lazım. Memleketin önünde ciddi bir su problemi var. Bunları anlatacağız. Gıdadaki gıda enflasyonunu nasıl yok edeceğiz. Tarımsal üretimi nasıl arttıracağız? Tarıma dayalı sanayiyi nasıl geliştireceğiz? Bunları anlatacağız. Bizim trol ordularına verecek cevabımız var ama memleket uçurumun kenarında biz memleketi uçurumun kenarından çekip almak için var gücümüzle çalışacağız. Seçim ikinci tura kalacak, ikinci turda alacağız.

“ERDOĞAN’IN ADAYLIĞINA İTİRAZ EDECEĞİZ”

Ben dilekçemi verdim. Sayın Erdoğan’ın Anayasamıza göre aday olamayacağının dilekçesi de hazır. Fakat onun süreci henüz başlamadığı için, 24’ün de yanılmıyorsam o itirazımızı da yapacağız. 6’lı masa bu itirazı yapamıyor. Anayasaya aykırı olduğunu bile bile, “Anayasa’ya aykırı ama biz kabul ediyoruz” diyorlar. Biz ilkeli insanlarız. Biz Anayasa’ya sadakatla bağlı kalacağımıza yemin etmiş insanlarız. O itirazımızı da günü geldiğinde YSK’ya yapacağız.

Önceki yazı
Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce yarın adaylık başvurusunu yapıyor
Sonraki yazı
Memleket Partisi Genel Başkanı İnce Kendi İmza Kampanyasını Başlattı

Hızlı Menü

Son Haberler