CHP Milletvekili, MUHARREM İNCE

AKP'li Melih Gökçek'e 'İnce' ayar: Benim ailem senin gibi...

AKP'li Melih Gökçek'e 'İnce' ayar: Benim ailem senin gibi...

CHP'li Muharrem İnce, AKP'li Melih Gökçek'e sert çıktı: "O fotoğraftakiler Elmalık Köyü'nde inandıkları gibi yaşarlar, ihale, arsa, imar, parsel, sıfırlama peşinde koşmazlar"

HABER MERKEZİ - CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Twitter hesabından kız kardeşinin nişan fotoğraflarını paylaştı. Karede ailesiyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiği gözlenen CHP'li İnce'ye AKP'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten ilginç bir tepki geldi.
 


İnce'nin ailesindeki kadınların başörtülü olmasına ilişkin atıfta bulunan AKP'li Gökçek; "Senin CHP'de ne işin var Muharrem? Allah hidayet eylesin" dedi.
 

CHP'li İnce, Twitter hesabından AKP'li Gökçek'e sert bir dille yanıt vererek; "Benimle o fotoğrafta yer alanlar 2002’den beri değil kâlû belâ’dan beri Müslüman" ifadelerinde bulundu.
 

İşte CHP'li İnce'nin AKP'ye Gökçek'e verdiği o yanıt:
 

"Melih ben dinden geçinenlerin safında değilim. Benimle o fotoğrafta yer alanlar 2002’den beri değil kâlû belâ’dan beri Müslüman. Yıllardır Elmalık Köyü'nde inandıkları gibi yaşarlar, ihale, arsa, imar, parsel, sıfırlama peşinde koşmazlar ve CHP’ye oy verirler. Tayyip Erdoğan’a dokunmayı ibadet saymazlar, peygamberimiz bile kibre kapıldı Tayyip Erdoğan kapılmadı demezler. Şehide kelle demezler, şehide kelle diyenin arkasından gitmezler. Gurur duyduğum aileme, akrabalarıma bakarak “senin CHP’de ne işin var” diyen Twitter trolüne Allah akıl fikir ihsan eylesin. Tam da bu trol ve benzerlerinin sakat anlayışlarına karşı yıllardır CHP’deyim ve hep CHP’de kalacağım."


Kaynak : Çağdaş Ses